Rupertuse heategu

Loone Ots  “Rupertuse heategu”rupertus_1200x1200piletilevi
Lavastaja Anne Velt
Kunstnik Inna Fleisher

Näitlejad:  Katrin Valkna, Tarvo Krall,  Merilin Kirbits, Hans Kaldoja, Hannes Prikk, Tiina Adamson ja Sebastian Talmar.

“Rupertuse heategu“ on keskaja Tallinna lugu, mis põhineb muistsel saksa pärimusel koll Rupertusest, kes legendi järgi vaatas aknast, kas lapsed hästi käituvad. Pahad lapsed pistis ta kotti ja viis kaasa. Näidend kasutab Rupertuse motiivi, mis seotakse looga eesti soost orvust Jantsist, kes satub kurja meistri õpipoisiks. Appi tulevad sõber Liispet ja meistri maja head vaimud, kuni tubli poisi saatus õnneliku pöörde teeb. Lustlik tegevus kaasab lapsi ja õpetab nii häid väärtusi kui julgust nende eest välja astuda.

Tallinna vanalinnas asuva Hopneri Maja eriline ajalooline interjöör tutvustab lastele keskaegset  eluolu vanas Tallinnas, meistrite ja õpipoiste tööd ning selleaegsed suhted.Tegevustikus on oluline roll Tallinna vanalinna vaimudel ja kummitustel ning loo käigus saab selgeks miks mõnes majas vahel vaime liikumas nähakse ja kes nad sellised on. Vaimud ja kollid on naljakad ning positiivsed. Etendus sobib vaatamiseks lastele vanuses 5-11 eluaastat.

Igal Tallinna vanal majal on oma lood ja kummitused…

Etendused toimuvad Hopneri Maja keskaegses dieles  5.-9. detsembril kell 10.00 ja 12.00 ning 10-11 detsembril  kell 11.00 ja 13.00
Pilet 10 €, kooligrupid 8 €. 10-ne õpilase kohta 1 õpetaja tasuta.

Rupertuse heategu5 Rupertuse heategu11 rupertus 3

 

Broneerimine ja info: janne@jasuri.ee või tel 53345441

 

MTÜ Ajateater etendusi ja tegemisi saab vaadata: www.ajateater.ee