Palju õnne argipäevaks!

PL-ruut-150x150Lõuna-Eestis üle 2000 vaataja kogunud Jaan Tätte „Palju õnne argipäevaks“ lisaetendused Tallinnas

Polygon Teatri komöödiat „Palju õnne argipäevaks!“ saab sel sügisel vaadata ka Tallinnas. 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas esietendunud näidendit käis augustikuus vaatamas üle 2000 inimese. Kuna Vana-Antslas ja Alatskivil oli kohti saalis vähem kui soovijaid, siis antakse kaks lisaetendust ka Tallinnas.
Lavastaja Tamur Tohver
Osades näitlejad Inga Lunge, Karin Rask, Toomas Täht ja Maarius Pärn
Muusika autor Andrus Rannaääre
Kunstnik Kalju Kivi

Lavastaja Tamur Tohver ütleb, et seekordset „Palju õnne argipäevaks!“ on mõttekas tulla vaatama just nüüd. Sest alles nüüd on see vahva, ülipõnev absurdikomöödia oma õiges ajas, jõus ja värvis.

“Seda näidendit on kogu aeg lavastaud kui suurt komöödiat, kuid selles on olemas ka valus eluline sõnum. Näiteks see, kuidas me koos elades teineteist ära unustame ning iseenda poolt produtseeritud ootusi kaaslaselt ootame. Hoolimata sellest, et teine pole kunagi selline olnud, nagu meie ette kujutame. Ja siis oleme pettunud. See on inimsuhetes väga tavaline,” selgitab Tohver.

“Sirbis” ilmunud arvustuses kirjutab Veiko Märka: “Nii on juba fakt ise, et Tamur Tohver söandas selle oma teatris taas vaatajate ette tuua, suur julgustükk.

See julgustükk on õigustatud. Päris mitme aspekti tõttu on sellel uuslavastusel meie teatripildis uudisväärtust”.

“Minu arvates ei ole mõtet teha kunsti kunsti pärast. Kui see kunst on nii keeruline, et mitte keegi sellest aru ei saa ja see inimesteni ei jõua, siis see ei muuda maailma,” usub Tohver.

Tätte näidend räägib loo nooremas keskeas paarist, Anetist (Karin Rask) ja Fredist (Maarius Pärn), kelle abielu on seitsmeteistkümne koos elatud aasta järel muutunud rutiinseks ja etteaimatavaks. Nii otsustabki välisreisile sõitnud Anett elule värskust lisada ja toob kaasa üllatava “kingituse” – Manfredi (Toomas Täht, Saksamaa Hessisches Staatstheater Wiesbaden). Tekib pöörane armukolmnurk, või koguni nelinurk, sest väga olulist rolli hakkab mängima ka naabrinaine Anna (Inga Lunge), kellel on tekkinud omad lootused. Olukord paneb proovile mitte ainult abielu, vaid kõik traditsioonilised väärtused.

Esietendus 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas. Ainult kaks lisaetendust Tallinnas 8. Ja 9. oktoobril KUMU auditoriumis.

 

Piletid janne@jasuri.ee või 53345441

Video: Eero Spriit lavastuse stilistikast: https://www.youtube.com/watch?v=wJonSpK2EmE
Katkend lavastusest “Palju õnne argipäevaks!”: https://www.youtube.com/watch?v=y0eydcG1r-E&feature=youtu.be

Etenduse fotod: http://www.poly.ee/argipaev
Arvustus “Sirbis”: http://www.sirp.ee/s1-artiklid/teater/neli-trumbita-rekontraga/