Kellerteater Märtsis avab uksed Kellerteater, mis on Eesti esimene   eksklusiivselt põnevikele, müsteeriumidele ja   krimilugudele pühendatud teater, mille kodusaal asub   Tallinna vanalinna serval, 1747-49 aastal ehitatud   Püssirohuaidas (Uus tn 37) ja mahutab kuni 100 vaatajat.
Lisaks etendustele toimuvad teatris kohtumised   kirjanikega, ettelugemised, kunstinäitused ja   filmivaatamised mõnusa atmosfääri, hea seltskonna ja   klaasi veini või tassikese teega. Kõik, mida selle teatri   seinte vahel toimetatakse, on alati seotud põnevate   lugudega.

 

 

Suure publikumenuga lavastuste “Dorian Gray portree” ja “Linnud” autorid Vahur Keller ja Britt Urbla Keller jätkavad ka enda uue teatri avalavastuses gootilikus ja kaunis teatrikeeles köitvate põnevuslugude jutustamist. Väikeses ruumis avaneb suur müsteerium, mis tungib koos Siim Aimla loodud helimaailmaga, Rahel Ollisaare ja Ara Yaralyani esituses, vaatajale otse naha alla.

Esimeseks lavastuseks saab olema Edgar Allan Poe “Mõrvad Rue Morgue’il” – esietendus 1. märtsil 2019.

Edgar Allan Poe
“Mõrvad Rue Morgue’il”

Muusikaline krimilugu 19. sajandist.
Menukate lavastuste “Dorian Gray portree” ja “Linnud” tegijatelt.

Lavastaja: Vahur Keller
Kunstnik: Britt Urbla Keller
Telilooja: Siim Aimla
Tõlkinud: Ragne Kepler

Laval: Rahel Ollisaar ja Ara Yaralyan

Öisel Pariisi kõrvaltänaval kostub ühest majast verdtarretavaid karjeid. Kui naabrid koos sandarmitega uksest sisse murravad, valitseb toas vaikus. Kõik aknad ja uksed on seespoolt suletud, kuid segipaisatud ruumis ei ole enam hingelistki. Tuba lähemalt uurides avastatakse võikad saladused, millele politsei lahendust leida ei suuda. Juhtumit asub uurima geniaalse analüüsivõimega August Dupin, kelle tegelaskuju on mõjutanud nii Sherlock Holmes’i, Hercule Poirot’ kui paljude teiste hilisemate tuntud detektiivide kirjanduslikku sündi.

Märtsis ainult 10 etendust. Igal reedel ja laupäeval kell 19 Tallinna Püssirohuaidas, Uus tn 37.
Alla 14-aastastele ei ole soovitav.
Kuni 1. veebruarini teatri sünnikuu hind – piletid eelmüügist ainult 18€!
Alates 2. veebruarist, eelmüügist 21€ (tavapilet) ja 19€ (tudeng/pensionär/grupipilet), enne etendust kohapealt 23€.
Hilinejad saali ei pääse.

Pileteid võimalik broneerida janne@jasuri.ee või 53345441