Jõulumuusikal “Kullaketrajad”

“Kullaketrajad” on muinasjutt, mille kirjutas vanarahva pärimuste põhjal üles Friedrich Reinhold Kreutzwald. Siin on segunenud vanad Põhjala legendid nõidadest ning tarkadest, ja 19. sajandi Eesti lihtsa inimese unistused paremast põlvest, jõukusest ja õiglusest.

Lugu räägib kolmest neiust, kes varavalgest hilisööni nõiamoor Ajatari majas kulda ketravad, teadmata ise, et nad kuninglikust soost on. Töö juurest lahkuda on keelatud, kuid üks neiu – Eha – seda nimelt teeb, kui majja satub kuningapoeg Koit ja noored teineteisesse armuvad. Nüüd algavad pahandused … kus Ajatari ja tema pahalaste vastu astuvad inimesed, linnud ja isegi Põhjala Tark. Aga nagu õigele muinasjutule kohane, võidab lõpuks ikkagi headus.

Muusikali “Kullaketrajad” libreto ja muusika autor on Janika Sillamaa, lavastaja ja kunstnik Kaarel Orumägi.

Lavakujundus, kostüüm ja grimm rabavad oma kujundite rohkuse ja suurejoonelisusega, muusikas vaheldub rahvaviisile omane helletus rajurokiga – nii et vaatamist ja kuulamist on tunnises etenduses rohkem kui küll!

Kuna lugu käib läbi kõigi aastaaegade ja lõppeb talvega, saab seda kenasti ka jõuludega siduda!

Laval Kaari Sillamaa Muusikateatri raudvara – õpetajad ja vilistlased: Hille Savi, Katre Jaani, Janika Sillamaa, Kertu Raja, Laura Virkkunen, Mait Mikussaar, Kaarel Raidam, Franck Reisner ja Andrus Muuga ning külalisena Norman Salumäe.

Etendused:
18.detsembril kell 11 ja kell 14
19.detsembril kell 11 ja kell 14
22. detsembril kell 12, kell 15 ja kell 17.

Pilet 8€

Kestvus 1 tund

Sobib vaadata kogu perega

Piletite broneerimine janne@jasuri.ee või 53345441